Kradli w Niemczech, wpadli w Warszawie

10października2017

Michał Trocki

Czterech warszawskich złodziei samochodów zatrzymano po tym jak dokonali kilkunastu kradzieży samochodów w Niemczech.

Kradli w Niemczech, wpadli w Warszawie
Reklama

Policjanci z Wydziału Operacyjno – Rozpoznawczego śródmiejskiej komendy Policji od jakiegoś czasu prowadzili szerokie działania operacyjne w związku z kradzieżami samochodów, jakie miały miejsce na terenie Warszawy. Trop doprowadził ich do grupy, która zarabiała na częściach samochodowych  pozyskiwanych w wyniku kradzieży, również na terenie Niemiec.

Dysponując wszelkimi dowodami wskazującymi na udział w przestępstwach policjanci zatrzymali czworo podejrzanych.

Do policyjnego aresztu trafili 39-letni Leszek W., 35-letni Krzysztof O., 27-letni Cezary C. i 25-letni Michał P.

W mieszkaniach, na terenie przeszukiwanych posesji oraz w jednym z warsztatów samochodowych w Warszawie, funkcjonariusze zabezpieczyli Lexusa, karoserię samochodową w wyciętymi polami numerowymi, kilka silników z pojazdów różnych marek, elementy karoserii, wnętrza pojazdów oraz inne podzespoły samochodowe, zagłuszarkę sygnału GPS,  kluczyki do samochodów, łamaki do zamków, narzędzia służące do pokonywania zabezpieczeń elektronicznych, telefony komórkowe, karty SIM, nośniki pamięci oraz dokumenty.

W wyniku dalszych działań odzyskali 3 kradzione fordy mondeo i jednego forda kuga.

Jak ustalili funkcjonariusze, cała grupa zajmowała się dokonywaniem przestępstw na terenie Polski i Niemiec. W kilka osób wjeżdżali za granicę, kradli samochód i przyjeżdżali nim do warsztatu samochodowego w Warszawie, gdzie w ciągu kilku godzin pojazdy były demontowane i sprzedawane na części.

Reklama
Reklama

Polecane wideo

 

Zobacz galerię - 9 zdjęć

Polecamy również

Komentarze

Dodaj komentarz