Zamiast 3,5 tony ważył ponad 10 ton

08września2017

Łukasz Kuźmiuk

Zamiast 3,5 tony ważył ponad 10 ton Fot. GITD
Reklama

7 września na ul. Średzkiej we Wrocławiu inspektor WITD zatrzymał do kontroli pojazd przewożący drewno kominkowe. Po skierowaniu dostawczaka na pobliski punkt ważenia, okazało się, że rzeczywista masa całkowita pojazdu wyniosła aż 10 700 kg. Co ciekawe, w dowodzie rejestracyjnym auto zapisano maksymalną masę całkowitą 3500 kg, a dopuszczalna ładowność tego wozu 1060 kg.

 

Przeciążenie pojazdu to nie jedyne przewinienie właściciela maszyny. Inspektorzy stwierdzili również przerobienie tylnego zawieszenia (dołożono dodatkowe pióra resorowe), usterkę oświetlenia, a sam ładunek nie został właściwie zabezpieczony.

 

Reklama

Kierowcę ukarano mandatami na łączną kwotę 1250 zł, w tym także za prowadzenie pojazdu bez posiadania przy sobie wymaganych dokumentów, oraz zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu w związku z usterkami technicznymi.

Reklama

Polecane wideo

 

Warto dodać, że nie był to pierwszy przypadek przewozu ładunku w nadmiernej ilości przez kontrolowanego kierowcę. Ten sam pojazd został zatrzymany przez inspektorów do kontroli 16 października 2014 r.  -  wtedy wraz z ładunkiem ważył ponad 9 000 kg.

 

Reklama

Zobacz galerię - 3 zdjęcia

Polecamy również

Komentarze

Dodaj komentarz