Volkswageny teraz dostępne z antyalergenową klimatyzacją

04września2017

Źródło/Foto: Mat. prasowe

Volkswageny teraz dostępne z antyalergenową klimatyzacją
Reklama

Pyłki kwitnących drzew, traw, kwiatów i zarodniki grzybów - to tylko niektóre z alergenów wywołujących katar sienny. Osoby zmagające się z tą alergią doskonale wiedzą, jak uciążliwe mogą być objawy sezonowego zapalenia błony śluzowej nosa. To właśnie z myślą o tych osobach Volkswagen stworzył układ klimatyzacji Air Care Climatronic.

 

Reklama

Układ ten jest wyposażony w czujnik jakości powietrza z filtrem aktywnym biologicznie i działa jeszcze efektywniej niż układ z klasycznym filtrem przeciwpyłkowym. Aktywny filtr zapobiega również przedostawaniu się do wnętrza samochodu zarodników grzybów oraz najmniejszych alergenów. Ponadto czujnik jakości powietrza rejestruje, kiedy zawartość określonych szkodliwych substancji w powietrzu zewnętrznym jest zbyt duża. Jeśli trzeba, całkowicie przełącza klimatyzację w obieg zamknięty, aby spaliny czy substancje zapachowe zawarte w płynie do spryskiwania szyb nie dostały się do kabiny samochodu.

Reklama

Polecane wideo

 

Układ Air Care Climatronic jest oferowany w nowym Polo oraz we wszystkich wersjach Golfa, z dwustrefową klimatyzacją. Touran, Tiguan, Passat oraz Arteon są dostępne z trzystrefowym układem klimatyzacji (z dodatkowym indywidualnym nawiewem na tylną kanapę).

Reklama

Polecamy również

Komentarze

Dodaj komentarz