Solaris dostarczy 22 autobusy elektryczne do Włoch

17lipca2017

Źródło/Foto: Mat. prasowe

Solaris dostarczy 22 autobusy elektryczne do Włoch Fot. Solaris
Reklama

W ostatnich tygodniach firma Solaris pozyskała zamówienia na dostawę łącznie 22 autobusów elektrycznych do Włoch. Z tego 12 nowych Solarisów Urbino 12 electric trafi do klienta ATB z Bergamo, a 10 bateryjnych autobusów zamówił mediolański przewoźnik ATM.

Autobusy Solaris Urbino 12 electric zamówione przez ATB Bergamo oraz ATM Milano to bardzo zbliżone do siebie konstrukcje pod kątem parametrów technicznych. Dzięki zwycięstwu jakie odniósł ten pojazd w konkursie "Bus of the Year 2017" popularność modelu nieustannie wzrasta. Pojazdy przeznaczone dla ATB Bergamo będą wyposażone w 23 miejsca siedzące, zaś te dla ATM Milano w 26 miejsc siedzących. Obydwaj przewoźnicy zamówili u polskiego producenta bardzo zaawansowany system monitoringu. W jego skład wchodzi 9 kamer oraz kamera wsteczna, 10-calowy monitor na konsoli środkowej oraz rejestrator.

 

Reklama

Zobacz też: Pierwsze elektryczne Solarisy trafią do Francji

Reklama

Polecane wideo

 

Dla firmy Solaris, która do tej pory dostarczyła do Włoch blisko 740 pojazdów, zamówienia z Bergamo i Mediolanu to kolejny dowód na uznanie jakim cieszy się na tamtejszym rynku. Niedawno z Półwyspu Apenińskiego polski producent uzyskał największe w swej dotychczasowej historii zamówienie na 300 pojazdów InterUrbino z opcją kupna dodatkowych 60 dla firmy Cotral z rejonu Lacjum.

O ile dwanaście Solarisów Urbino 12 electric dla ATB Bergamo będzie pierwszymi autobusami z Bolechowa w tym mieście, o tyle w Mediolanie są już one bardzo dobrze znane. W 2014 i 2015 z Bolechowa do przewoźnika ATM Milano wyjechało 125 autobusów Urbino12.

Reklama

Polecamy również

Komentarze

Dodaj komentarz