Volkswagen Polo z 2004 roku przejechał milion kilometrów!

10lipca2017

Źródło/Foto: Mat. prasowe

Volkswagen Polo z 2004 roku przejechał milion kilometrów! Fot. Volkswagen
Reklama

26 kwietnia 2004 roku pan Sławomir kupił swoje Polo 1.4 TDI w salonie Volkswagena w Piotrkowie Trybunalskim i prawdopodobnie nie spodziewał się, że auto będzie mu służyło tak dzielnie.  Samochód, początkowo zarejestrowany jako ciężarowy, był używany w firmie transportowej i służył do przewozu kierowców. Często zdarzało się, że mały Volkswagen miesięcznie przejeżdżał po  15-20 tys. km, a po odbyciu „służby” w firmie zostało przerejestrowane na samochód osobowy i jest używane do dziś.

 

„Jestem z Polo niezwykle zadowolony. Przez milion kilometrów i 13 lat eksploatacji samochód nigdy mnie nie zawiódł. Auto nigdy nie było ani holowane, ani transportowane lawetą.” – powiedział pan Sławomir.

Reklama

 

Reklama

Polecane wideo

 

Samochód przeszedł gruntowny przegląd w serwisie Autoweber w Zduńskiej Woli. Podczas przeglądu wymieniono rozrząd, wszystkie filtry, pióra wycieraczek oraz przednie tarcze i klocki hamulcowe. „Samochód wzbudził sporą sensację w warsztacie. Nie często wykonuję przeglądy serwisowe przy przebiegu 1 miliona kilometrów. Jak na taki przebieg, Polo pana Sławomira jest w bardzo dobrym stanie. Poza czynnościami związanymi z okresowym przeglądem wymieniliśmy jedynie amortyzatory pokrywy bagażnika oraz mechanizm przednich wycieraczek. Jestem przekonany, że ten egzemplarz przejedzie jeszcze wiele kilometrów.” – powiedział mechanik Paweł Ładziak, który wykonywał przegląd Polo.


Na pytanie o receptę na bezawaryjny przebieg miliona kilometrów pan Sławomir stwierdził: „Należy wybrać dobre auto, a takim na pewno jest Volkswagen Polo. Następnie trzeba o nie dbać i regularnie je serwisować. Po gruntownym serwisie jestem przekonany, że idziemy z Polo na rekord, rozpoczynamy podróż do drugiego miliona kilometrów”.

Reklama

Zobacz galerię - 12 zdjęć

Polecamy również

Komentarze

Dodaj komentarz