Nowość od Citroena - to C3 Aircross

14czerwca2017

Łukasz Kuźmiuk

Nowość od Citroena - to C3 Aircross Citroen C3 Aircross/fot. Citroen
Reklama

Citroen powiększył swoją gamę crossoverów o kolejnego reprezentanta - model C3 Aircross. Francuska nowość ma przed sobą niełatwe zadanie, ponieważ będzie musiała stawić czoło takim rywalom jak m.in. Nissan Juke, Peugeot 2008 i Opel Crossland X.

 

Najnowsze auto francuskiego producenta mierzy 4,15 m długości, 1,76 m szerokości i 1,64 m wysokości. Jedną z jego zalet ma być bardzo szeroka paleta dodatków opcjonalnych, dzięki którym będziemy mogli spersonalizować samochód idealnie pod nasz gust. Producent twierdzi, że możliwe jest aż 90 kombinacji wyglądu zewnętrznego i pięć wariantów wystroju kabiny pasażerskiej. Kierowcy docenią zwiększony prześwit oraz osłony przedniego i tylnego zderzaka, dzięki którym walka z wysokimi krawężnikami będzie jeszcze łatwiejsza.

 

Reklama

 

Reklama

Polecane wideo

Jak przystało na nowoczesny wóz w Citroenie C3 Aircross nie mogło zabraknąć elektronicznych bajerów i "aniołów stróżów". Nowy model francuskiej marki może być wyposażony w takie dodatki jak wyświetlacz HUD, system Active Safety Brake, automatycznie przełączające się światła, system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości, asystenta parkowania Park Assist oraz system multimedialny Connect Navi. Osoby, które czasem zjeżdżają z asfaltu, będą miały do dyspozycji systemy Grip Control i Hill Assist Descent, ułatwiające jazdę poza utwardzonymi szlakami.

 

Gama jednostek napędowych obejmuje pięć propozycji. Trzy z nich to benzynowe 1.2 l PureTech o mocy 82 KM, 110 KM i 130 KM. Pozostałe dwa motory to turbodiesle BlueHDi o pojemności 1.6 litra o mocy 100 KM i 120 KM. W zależności od konfiguracji silniki mogą być połączone z manualnymi lub automatycznymi skrzyniami biegów, ale w każdym przypadku napęd jest przenoszony tylko na przednią oś.

 

Nowy Citroen C3 Aircross trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2017 roku.

Reklama

Zobacz galerię - 12 zdjęć

Polecamy również

Komentarze

Dodaj komentarz