Wyciągarki samochodowe – jakie parametry decydują o ich skuteczności?

05grudnia2017

Źródło/Foto: Mat. prasowe

Poszukujesz mocnej i niezawodnej wyciągarki samochodowej? Sprawdziliśmy, jakimi kryteriami należy kierować się przy wybieraniu najlepszego sprzętu.

Wyciągarki samochodowe – jakie parametry decydują o ich skuteczności?
Reklama
Reklama
Reklama

Polecane wideo

Jesteś fanem off-roadu i planujesz przeprawić się przez teren pełen błotnistych dziur i kałuż? Obawiasz się, że napęd 4x4 może nie poradzić sobie w takiej sytuacji? Chcesz zainwestować w profesjonalne urządzenia sprawdzające się w każdych warunkach? Wyciągarka samochodowa to sprzęt do zadań specjalnych, który pomoże Ci wydostać się z każdej dziury czy błota – dzięki silnemu napędowi elektrycznemu, mechanicznemu lub hydraulicznemu wyciąganie auta przebiega zdecydowanie sprawniej. Jakie rodzaje sprzętu są dostępne na rynku i na co należy zwrócić szczególną uwagę wybierając wyciągarkę?

 

Typy wyciągarek samochodowych

Na rynku znajdziemy 4 rodzaje wyciągarek samochodowych – wyróżniamy zasilane z akumulatora wyciągarki elektryczne, urządzenia wykorzystujące pompę hydrauliczną, wyciągarki mechaniczne korzystające z silnika samochodu oraz urządzenia ręczne. Największą liczbą zwolenników cieszą się modele elektryczne – pracują szybciej od innych rodzajów wyciągarek i nie przyczyniają się do zużycia silnika, tak jak urządzenia mechaniczne. Jakie parametry sprzętu okazują się najbardziej istotne? Jednym z kluczowych aspektów, na które powinien zwrócić uwagę każdy fan samochodów terenowych i jazdy w ekstremalnych warunkach jest maksymalny uciąg wyciągarki. Parametr ten jest zazwyczaj podawany w funtach, które należy przeliczyć na kilogramy. Jak podkreślają producenci sprzętu, przeciętna wyciągarka samochodowa jest w stanie pociągnąć około 12 tysięcy lbs, co daje 5443 kg udźwigu. Wydaje się, że to całkiem sporo, jednak należy pamiętać, że w czasie ekstremalnych sytuacji do masy całkowitej pojazdu należy doliczyć bagaże oraz uwzględnić czynniki utrudniające wyjechanie z błota czy zbocza.

 

Postaw na urządzenie do zadań specjalnych

Chcesz mieć pewność, że zainwestowałeś w niezawodny sprzęt? Wyciągarki samochodowe Dragon Winch sprawdzają się nie tylko w najbardziej ekstremalnych sytuacjach – można je również dopasować do różnego rodzaju samochodów, np. aut terenowych, czy pojazdów służb ratowniczych. Na rynku dostępne są ponadto urządzenia stworzone z myślą o quadach czy łodziach.

 

Ogromna różnorodność modeli sprawia, że szybko można znaleźć urządzenie spełniające wszystkie parametry i sprawdzające się w każdej sytuacji.

Komentarze

Dodaj komentarz