Złombol 2017: Kraj Basków wzywa!

31sierpnia2017

Źródło/Foto: Mat. prasowe

Złombol 2017: Kraj Basków wzywa! Materiały prasowe
Reklama

Złombol to akcja, która niezmiennie od 2007 roku skupia wszystkich fanów motoryzacji i dalekich podróży. Co roku rajd wyrusza w inną podróż, uczestnicy poznają nowe zakątki świata, dzięki czemu zainteresowanie wyprawą z roku na rok jest coraz większe. W tym roku organizatorzy rajdu Złombol postanowili zabrać uczestników do Kraju Basków.

 

Uczestnikami rajdu są ludzie, którzy uwielbiają podróże z lekką nutą rywalizacji. Jest wśród nich młodzież, tuż po liceum, ale są nimi także ci, którzy z radością wsiadają do dużych fiatów, Trabantów i Syrenek. Złombol to wyjątkowy rajd. Wydarzenie, dzięki któremu „złomy”, czyli samochody komunistycznej koncepcji lub produkcji, mogą przeżyć swoje drugie życie. Jest to również akcja, dzięki której uczestnicy mogą pomóc dzieciom z domów dziecka z całego Śląska i Opola. To właśnie z myślą o nich rozpoczyna się każdy rajd.

 

Reklama

– Wszystkie drużyny muszą opłacić wpisowe, które w całości jest przekazywane na cele charytatywne – mówi Martyna Kinderman-Tetzlaff organizator Złombol. – Od wielu lat jeździmy z rajdem w różne zakątki świata. Ta edycja jest dla nas wyjątkowa pod wieloma względami. Jedenasty start oraz nieodkryte wcześniej przez nas tereny. Ilość zgłoszeń też jest niesamowita, aż 530 drużyn! Ta liczba przerosła nasze wszelkie oczekiwania. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kibicowania na stracie, już 02 września na parkingu Strefy Kultury w Katowicach, koło NOSPR– dodaje.

 

Reklama

Polecane wideo

Materiały prasowe


Wszystkie drużyny muszą opłacić wpisowe, pokryć koszty swojej podróży oraz pozyskać darczyńców, którzy wspomogą ich kwotą minimum 1500 zł. Całość zebranych w ten sposób pieniędzy przeznaczana jest na cele charytatywne.


Przez 11 lat wspólnych podróży obierane były różne cele: Loch Ness, Monaco czy Polar Circle.
W 2010 roku po raz pierwszy uczestnikom udało się dotrzeć do Azji. Od tego czasu organizatorzy marzyli o zdobyciu kolejnego kontynentu co udało się osiągnąć  10 edycji dojeżdżając do Afryki. Tegoroczna droga będzie się składała z północnej i południowej części, które połączą się dopiero w Bordeaux. Północna trasa jest bardziej „romantyczna” i nastawiona na zwiedzenie. Dla tych , którzy nie chcą pominąć Paryża i po drodze będą mieli dodatkowe bonusy w postaci Drezna, Frankfurtu, Saarbrucken, Reims oraz po zwiedzeniu stolicy Francji piękny Orlean i La Rochelle. Dla ekip, którym spieszy się na plażę organizatorzy proponują Pragę, Heidelberg, Strasburg, przelot przez malowniczy rejon "Rhone-Alpes", wulkany w parku narodowym Auvergne i w końcu połączenie się z resztą ekip na wspólnej trasie do tajemniczej krainy Basków! Meta znajduje się w pięknej miejscowości Noja, która mieści się pomiędzy Bilbao i Santander . Rejon ten słynie ze swoich krabów "Necora de Noja".


W charytatywnym rajdzie z Katowic do Kraju Basków wyruszy 530 aut. Aż 530 drużyn pomoże  spełnić marzenia dzieci z domów dziecka z całego Śląska i Opola. Start rajdu odbędzie się w sobotę, 02 września, o godzinie 9:00 . Złombol 2017 ruszy z parkingu Strefy Kultury w Katowicach (koło NOSPR) o godzinie 12:00.

Reklama

Komentarze

Dodaj komentarz